top of page

Ogłoszenia  Parafialne

XII NIEDZIELA ZWYKŁA
25 czerwca 2023 r.

 

 

 

 1. Ogłoszenia duszpasterskie na XII Niedzielę Zwykłą -  25 czerwca 2023

 2. Bardzo serdecznie dziękuję za wspólne przeżycie wczorajszej uroczystości odpustowej ku czci patrona parafii Łętowo, św. Jana Chrzciciela. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kościoła i plebanii, dziękuję Panu Kościelnemu, Panu Organiście, Państwu Lektorom, Panu Szafarzowi, służbie liturgicznej, asyście procesyjnej, dziewczynkom – bielankom, druhom strażakom, chórowi. Mam nadzieję, że to święto ubogaciło nas duchowo, wielu z nas przystąpiło do sakramentu pojednania i przyjęło Komunię Świętą. Zabierzmy te duchowe skarby w naszą codzienność, przeżywaną pod znakiem św. Jana Chrzciciela.

 3. W miniony piątek oficjalnie zakończył się rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy miłego wypoczynku o dobrych wakacji.

 4. W najbliższym tygodniu będziemy przeżywać uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zapraszam w tym dniu na Eucharystie o godz. 16.00 i 17.00. W dekanacie to również dzień odpustu w parafii Zakrzewo-Kępa Polska.

 5. Najbliższa sobota będzie I.sobotą miesiąca. Na nabożeństwo pierwszosobotnie zapraszam po Mszy świętej o godz. 9.00.

 6. W następną niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 adoracja i procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie asystę procesyjną, służbę liturgiczną, chór. O poprowadzenie modlitwy różańcowej proszę KŻR z Łętowa.

 7. Zauważyliśmy zapewne przy gablocie wyjątkowy nekrolog – informację o pogrzebie na warszawskich Powązkach ś.p. p. Tadeusza Bejta. To urodzony w Mąkolinie, w parafii Łętowo, bohater II wojny światowej, aktywny żołnierz AK, łącznik rotmistrza Pileckiego. Wkrótce, z inicjatywy lokalnej grupy działania w Bodzanowie pojawi się przy kościele w Łętowie tablica upamiętniająca tę szlachetną postać. Pierwotnie jej poświęcenie i odsłonięcie było przewidziane na ostatnią niedzielę sierpnia. Otrzymałem informację, że uroczystość ta, ze względów organizacyjnych, musi zostać przesunięta na jedną z niedziel września. Szczegółowe dalsze informacje w tej sprawie w odpowiednim terminie będzie podawał ks. proboszcz Tomasz.

 8. Mieszkańcy Mąkolina Kolonii po ogłoszeniach z ubiegłego tygodnia zgłosili uwagę, że przed ich miejscowością w kolejności do przygotowania wieńca dożynkowego jest Łętowo. Przepraszam za niedopatrzenie i serdecznie proszę mieszkańców Łętowa o przygotowanie wieńca dożynkowego w tym roku. Ewentualne kolejne korekty proszę zgłaszać już do ks. Tomasza.

 9. Do wyruszenia pieszej pielgrzymki płockiej na Jasną Górę jest jeszcze trochę czasu, ale już można zgłaszać się na pielgrzymkę duchową. Odpowiednia lista i modlitewniki pielgrzymów duchowych są już w kancelarii parafialnej. Zachęcam serdecznie do tej formy łączności z naszymi pielgrzymami i z jasnogórskim sanktuarium Czarnej Madonny.

 10. Jest do nabycia nowy numer Gościa Niedzielnego z dodatkiem łowicko-płockim - zapraszam do nabywania i lektury prasy katolickiej.

 11. Dziękuję nowożeńcom Państwu Andżelice i Bartłomiejowi Modlińskim za kwiaty ofiarowane do kościoła.

 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy do spotkania w wieczności ś.p. p. Barbarę Wolińską. Pamiętajmy o niej w naszych modlitwach.

 13. W tym tygodniu nastąpi zmiana w posłudze proboszcza parafii Łętowo. Od 1 lipca obowiązki proboszczowskie zgodnie z dekretem Biskupa Płockiego obejmie ks. Tomasz Tomczak. Pamiętajmy o nim naszą modlitwą i otoczmy życzliwością w jego posłudze. Ze swojej strony bardzo serdecznie dziękuję za wspólnie przebytą drogę. Dziękuję za każde dobro, przepraszam za każde uchybienie, i zapraszam gorąco do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Starym Rynku w Płocku. Do zobaczenia u Jezusa Miłosiernego! 😊

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

26 czerwca – 2 lipca 2023

 

26/06/2023 poniedziałek

17:00

+ Ryszarda Oskrobę

 

27/06/2023 wtorek

17:00

O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Joanny Sobótki z okazji 25. urodzin

 

28/06/2023 środa

16:00

+ Ireneusza Dzięgielewskiego, Rodzinę Dzięgielewskich i Staniszewskich

17:00

+ Jana i Macieja Wójcik

 

29/06/2023 czwartek

16:00

+ Jadwigę Kwiatkowską

17:00

+ Mieczysława Plutę, Rodziców Wyrzykowskich i Plutów

 

30/06/2023 piątek

17:00

+ Pawła Zatorskiego

 

01/07/2023 sobota

09:00

+ Jana Panka, Rodziców Myziów i Panków, Bogdana Panka

16:00

Ślub Lidia Majorkiewicz i Ireneusz Styś

 

02/07/2023 niedziela

09:00

+ Stanisławę, Wiktora, Czesława Wrońskich, Szczepana Kopońskiego, Kazimierę i Henryka Stankiewicz

11:30

+ Danutę Rakowską w 2 rocznicę śmierci

15:00

+ Andrzeja Rybickiego

 

 

 

bottom of page