Ogłoszenia  Parafialne

2  Niedziela Wielkiego Postu,  Rok  B

28 lutego  2021 r.

INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE

1. Przed nami nasze czterdzieści dni Wielkiego Postu. U jego progu Bóg wzywa nas wszystkich byśmy „nawrócili się do Niego całym swym sercem” (por. Jl 2,12). Posłuchajmy Jego wezwania! Papież Franciszek podpowiada nam w Orędziu na tegoroczny Wielki Post,  że to czas odnowy naszej wiary, zaczerpnięcia «żywej wody nadziei» (…) przyjęcia Boga w naszym życiu i umożliwienia Mu «zamieszkiwania» z nami”.

Ten wielkopostny czas oczyszczenia i odnowienia ludzkiego ducha budujmy w sobie, poprzez udział w wielkopostnych nabożeństwach Drogi Krzyżowej czy Gorzkich Żali, przy kratkach konfesjonału, na osobistej modlitwie i w podejmowanych wyrzeczeniach.

2. Zapraszam do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne. Jest to szczególny czas, w którym przypominamy sobie, jak wiele trzeba jeszcze zrobić, aby Polska była trzeźwa. Włączmy się w działalność Parafialnego Apostolatu Trzeźwości. Zachęcam do wyrażenia swojej abstynencji wpisując się do Parafialnej Księgi Trzeźwości.

3. W niedzielę (28 lutego):

- zbiórka ofiar do puszek na cele misyjne

- o godz. 10.40 Różaniec Apostolatu Trzeźwości.

4. Droga Krzyżowa w piątki o godz. 15.00

Gorzkie Żale w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00