Ogłoszenia  Parafialne

XXVI NIEDZIELA  ZWYKŁA
25.09. 2022

1. Dziękuję mieszkańcom Rogowa Starego za przygotowanie kwiatów do kościoła. Na kolejną niedzielę bardzo proszę o tą posługę mieszkańców Dobrej.

2. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na tacę, oraz za ofiarę od mieszkańców Rogowa Starego w wysokości 200 zł i ofiarę anonimową na potrzeby kościoła w wysokości 100 zł. Bóg zapłać!

3. Dziękuję młodzieży, zwłaszcza bierzmowanym, za udział w Eucharystii i spotkaniu o godz. 15.00 tydzień temu. Mam nadzieję, że będzie to dla nas wszystkich dobry czas, wspólna przygoda odkrywania Bożej Obecności i mocy Ducha Świętego, nie tylko w drodze do sakramentu bierzmowania. Korzystam z okazji i dzieciom przypominam, że 2. niedziela miesiąca coraz bliżej. Gość specjalny już do nas jedzie. W oczekiwaniu dziś do obrazków słodki dodatek 😊

4. W sobotę rozpoczynamy maryjny, różańcowy miesiąc październik. Nabożeństwo różańcowe, wzorem lat ubiegłych, będzie pół godziny przed popołudniową Mszą świętą, tzn. zwykle o godz. 16.30.

5. 1. października to również 1. sobota miesiąca. Nabożeństwo pierwszosobotnie, z różańcem od godz. 16.20, w czasie sobotniej adoracji, którą rozpoczynamy o godz. 16.00.

6. Następna niedziela będzie 1. niedzielą października. Jak w każdą 1. niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 będzie procesja eucharystyczna i adoracja z modlitwą różańcową. Serdecznie zapraszam asystę procesyjną, chór, koła różańcowe. O poprowadzenie modlitwy w czasie adoracji proszę Koło Żywego Różańca z Leksyna Nowego. W kolejne niedziele października różaniec będziemy odmawiać po Mszy świętej o godz. 9.00.

7. 5 października przypada wspomnienie św. s. Faustyny Kowalskiej. W tym dniu w Płocku, w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, odbędą się uroczyste obchody tego dnia. Organizuję z tej okazji wyjazd do Sanktuarium, na Mszę świętą o godz. 17.00. Wyruszymy spod kościoła, o godz. 15.00. Zapraszam serdecznie czcicieli Miłosierdzia Bożego. Przyjmuję zapisy do piątku włącznie.

8. W październiku będziemy przeżywać kolejny Dzień Papieski. Od lat wspieramy wszyscy w ty, dniu Dzieło Nowego Tysiąclecia. Możemy również korzystać z pracy tej Fundacji. Chciałbym przy tej okazji poinformować o możliwości skorzystania ze stypendiów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Jest to konkretne, materialne wsparcie dla uzdolnionej młodzieży. Wystarczy na początek zgłosić się do koordynatora diecezjalnego i utworzyć konto stypendysty. Warunki – w skrócie: wiek: od 2. Semestru 7 klasy szkoły podstawowej; średnia ocen: 4,75 – szkoła podstawowa, 4,5 – szkoła średnia; dochód na osobę w rodzinie – ok. 1900 zł. Wysokość stypendium – 400 zł miesięcznie. Zainteresowanych szczegółami zapraszam na stronę dzielo.pl i na chwilę rozmowy z koordynatorem 😊.

9. Zapraszam do nabywania prasy katolickiej.

10. Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień.

26/09/2022 poniedziałek

św. męczenników Kosmy i Damiana; św. męczenników Wawrzyńca Ruiz i Towarzyszy;

17:00 + Czesława Strzałkowskiego

27/09/2022 wtorek

Wspomnienie św. Wincentego a Paulo, kapłana

17:00 + Wacława Kądrackiego, Rodziców Wacława i Wacławę Rajewskich

28/09/2022 środa

Wspomnienie św. Wacława, męczennika; bł. Ferdynanda i Towarzyszy, męczenników

17:00 + Henrykę, Tadeusza, Stanisława i Tadeusza Małkiewicz, Rodziców Małkiewiczów i Jasińskich

18:00 + Wacławę i Zenona Kamińskich

29/09/2022 czwartek

święto św. Archaniołów Michała, Rafała i Gabriela

17:00 + Jana Serwińskiego, Rodzinę Serwińskich i Ambroziaków

30/09/2022 piątek

Wspomnienie św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła; św. Grzegorza Oświeciciela, biskupa

17:00 + Henrykę Tokarską

18:00 + Sylwestra Gałeckiego, Wiesława Gajewskiego, Dziadków Gałeckich i Hołuj

01/10/2022 sobota

Wspomnienie św. Teresy Od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; św. Remigiusza, biskupa;

08:00 + Danutę Rakowską

09:00 Chrzest

17:00 + Genowefę Dalkiewicz, Jerzego Sarzalskiego, Pelagię i Stefana Guzińskich, Józefę i Wacława Kowalskich, Rodzinę Misiorów

02/10/2022 niedziela