Ogłoszenia  Parafialne

9  sierpnia  2020 r.

INFORMACJE  DUSZPASTERSKIE

Sierpień - miesiącem trzeźwości

Tegoroczny sierpień pragniemy przeżyć w duchu wdzięczności Bogu za setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, zwanej Cudem nad Wisłą, dzięki której Polska zachowała niepodległość, a jednocześnie uratowała Europę przed bolszewicką bezbożną ideologią. Pamięć o zwycięzcach z 1920 roku to nasz patriotyczny obowiązek, a także powód do dumy i do gorliwej walki z wadami narodowymi i z tym wszystkim, co osłabia Polskę.

W miesiącu sierpniu Kościół w Polsce wzywa wiernych by powstrzymali się od spożywania napojów alkoholowych pod jakąkolwiek postacią, a także by innych nie częstowali. Tak już jest od 1984 roku, kiedy to na Konferencja Episkopatu Polski ogłosiła SIERPIEŃ - miesiącem trzeźwości Narodu (miesiącem abstynencji). Sierpień, ponieważ to miesiąc wielkich Maryjnych uroczystości i doniosłych Narodowych rocznic. Sierpień – to w naszej historii współczesnej – miesiąc przebudzenia Narodowego. Nam dzisiaj idzie o budzenie sumień Polaków. Alkoholizm poniewiera ludzką godność. Dlatego podejmijmy abstynencję od alkoholu. Abstynencja niech będzie moim darem dla Jezusa, darem dla tych, którzy nie mogą wyjść z nałogu!!! Niech będzie to konkretny wyraz solidarności z osobami i rodzinami, które przeżywają dramat alkoholizmu, czy też narkomanii, i innych uzależnień.  Módlmy się o trzeźwość w Polskich rodzinach! Przystępujmy do Komunii św. odmawiajmy Różaniec! Podejmijmy abstynenckie postanowienia!

W niedzielę (9 sierpnia) o godz. 11.00 Uroczystość Komunii Św. dzieci kl. III i IV.