top of page

Ogłoszenia  Parafialne

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
4 czerwca 2023 r.

 

 

 

 1. Przeżywamy dziś uroczyste odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych przez siedmioro dzieci z naszej wspólnoty parafialnej. Z całego serca dziękuję Rodzicom, Rodzicom Chrzestnym i wszystkim Bliskim za wychowanie w wierze i doprowadzenie dzieci do tej ważnej chwili w ich życiu.

 2. Dziękuję Panu Organiście wraz z Dawidowymi Nutkami, Panu Kościelnemu, służbie liturgicznej i wszystkim osobom, które przyczyniły się do przygotowania kościoła i upiększenia liturgii dzisiejszej uroczystości.

 3. Dziękuję Dzieciom, które przyjęły przed tygodniem I Komunię Świętą i ich Rodzicom za pięknie, wspólnie przeżyty Biały Tydzień. Mam nadzieję, że pamięć o tych dniach pozostanie w naszych sercach i będzie podtrzymywać tęsknotę i pragnienie częstego spotykania Chrystusa w Eucharystii.

 4. Dziś przeżywamy również I niedzielę miesiąca. Po Mszy świętej o godz. 9.00 przeżyliśmy procesję eucharystyczną i adorację z modlitwą różańcową. Dziękuję asyście procesyjnej, chórowi i Kołu Żywego Różańca z Leksyna za pomoc w godnym, pięknym przeżyciu tej liturgii.

 5. Dzisiejszy dzień w Kościele w Polsce jest również Dniem Dziękczynienia Bożej Opatrzności za opiekę nad naszą Ojczyzną. Tradycyjnie tego dnia wspieramy wszyscy budowę Świątyni Bożej Opatrzności na warszawskim Wilanowie. Bardzo dziękuję za ofiary złożone dziś na ten cel do puszek.

 6. W najbliższy czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – tzw. Boże Ciało. Msze święte tego dnia zgodnie ze zwyczajem lat minionych o godz. 9.00 i 11.00. Po Eucharystii o godz. 11.00 procesja do czterech ołtarzy. O ich przygotowanie, również zgodnie z utrwalonym zwyczajem, proszę druhów OSP, mieszkańców Starego Podlecka, Łętowa i Leksyna Starego. Już dziś serdecznie dziękuję za ofiarowany czas i serce.

 7. Nasze seminarium duchowne serdecznie dziękuje za wsparcie, które okazaliśmy w czasie Niedzieli Powołań Kapłańskich. Ofiary zebrane na tacę i to, co złożyliśmy przy okazji zakupu seminaryjnych pamiątek dało razem sumę niespełna 3 tysięcy złotych. Ksiądz Rektor przesłał nam podziękowania za wsparcie i zaproszenie na dzień otwartych drzwi, który odbędzie się w sobotę, 10 czerwca. Szczegółowe informacje o dniu otwartych drzwi w naszym seminarium zostaną zamieszczone na stronie parafialnej i parafialnym profilu facebookowym.

 8. Dziękuję za kwiaty ofiarowane w ubiegłym tygodniu przez Rodziców dzieci I Komunii świętej a w tym tygodniu przez Nowożeńców Państwa Monikę i Adama Sielczaków oraz Rodziców dzieci odnawiających przyrzeczenia chrzcielne. Serdeczne Bóg zapłać!

 9. Zachęcam do nabywania prasy katolickiej. Przy okazji przekazuję informację redakcji Gościa Niedzielnego o nowej formie przekazywania informacji z naszej diecezji. Od przyszłej niedzieli tzw. wkładka płocka będzie bogatsza o wkładkę z informacjami z diecezji łowickiej.

 10. W najbliższą niedzielę będziemy gościć ks. Radosława Zawadzkiego, obecnie prefekta Roku Propedeutycznego naszego seminarium a od 1 lipca dyrektora Caritas Diecezji Płockiej. Ks. Radosław przez wiele lat był misjonarzem w Ameryce Południowej. Już dziś bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie z nim.

 11. Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień:

05/06/2023 poniedziałek

17:00

+ Kazimierza Aftańskiego

 

06/06/2023 wtorek

17:00

+ Marka Padzika, Lilię i Jana Filipiak, Barbarę, Eugeniusza Padzik

 

07/06/2023 środa

17:00

+ Irenę, Edmunda Woźnickich, Dziadków Drzewaszewskich

 

08/06/2023 czwartek

Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa - Boże Ciało

09:00

+ Witolda Łagodzińskiego

11:00

Za Parafian

 

09/06/2023 piątek

17:00

16:00 Chrzest;

17:00 Martę i Jana Sadkowskich

 

10/06/2023 sobota

17:00

Ślub Anna Mękarska i Tomasz Gwardziński

18:00

+ Jerzego i Janinę Fortuna

 

11/06/2023 niedziela

09:00

+ Bronisławę, Saulę, Jana i całą Rodzinę Raczyńskich, oraz Anastazję i Henryka Krzemińskich

11:30

+ Henrykę i Stefana Kusych, Mariannę i Franciszka Rymarczyk;

Chrzest

15:00

+Stefana Bańkę

 

 

 

bottom of page