Ogłoszenia  Parafialne

IV NIEDZIELA ZWYKŁA
29.01.2023
NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

1. Dziękuję za ofiary przekazywane w czasie kolędy i złożone dziś na tacę. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom!

2. Dziękuję za piękne, wspólne przeżycie minionej niedzieli. Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do oprawy liturgicznej i muzycznej Mszy świętej o jedność chrześcijan: służbie liturgicznej, lektorom, Panu Kościelnemu, Panu Organiście, chórowi i wszystkim dobrym sercom, które wspomogły przygotowania w kościele i na plebanii. Dziękuję również za tak liczną odpowiedź na zaproszenie na koncert kolędowy. Mam nadzieję, że stanie się to nową tradycją, odnawianą każdego roku w czasie przed 2 lutego.

3. Dziękuję Apostolstwu Trzeźwości za animowanie dziś modlitwy różańcowej. W kolejną niedzielę – I niedzielę miesiąca, po Mszy świętej o godz. 9.00 proszę o poprowadzenie modlitwy różańcowej przez Koło Żywego Różańca z Łętowa.

4. W najbliższy czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego – tzw. dzień „Matki Bożej Gromicznej” i Dzień Życia Konsekrowanego. Zapraszam na Msze święte z poświęceniem świec o godz. 9.00 i 11.00.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Na nabożeństwa pierwszopiątkowe i pierwszosobotnie zapraszam na pół godziny przed popołudniową Eucharystią (od 16.30).

6. Wizyta u chorych ze względu na kolędę odbędzie się w drugi piątek miesiąca, 10.II, w przeddzień wspomnienia N.M.P. z Lourdes i Światowego Dnia Chorego.

7. Serdecznie zapraszam na przyszłą niedzielę, na Mszę świętą o godz. 15.00 młodzież, która zakończyła formalnie swoje przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zapraszam również rodziców. Ze względu na ważne sprawy organizacyjne, obecność na tym spotkaniu jest obowiązkowa. Młodzieży przypominam prośbę oprzyniesienie na to spotkanie indeksów. Chciałbym przypomnieć, że formalne zakończone przygotowanie do sakramentu bierzmowania oznacza posiadanie odpowiednich wpisów w indeksie, potwierdzających kolejne etapy formacji, oraz zaliczenie pytań egzaminacyjnych potwierdzone przez katechetę bądź poprzedniego Księdza Proboszcza.

8. Bardzo serdecznie dziękuję Nowożeńcom, Państwu Martynie i Danielowi Kaźmierskim, za kwiaty przekazane po uroczystości zaślubin.

9. Dziękuję za miłe przyjęcie w czasie wizyty duszpasterskiej. W tym tygodniu będę wdzięczny za przyjęcie w następującym porządku kolędowym:

WTOREK, 31.I – MĄKOLIN KOLONIA, od godz. 8.30

ŚRODA 1.II – MĄKOLIN „PO SZOSIE”– od godz. 8.30

CZWARTEK 2.II – ŁĘTOWO, cz.II – od godz. 13.30

PIĄTEK 3. II – ROGOWO NOWE – od godz. 8.30

SOBOTA 4.II – ROGOWO STARE – od godz. 8.30

BĘDĘ BARDZO WDZIĘCZNY ZA ZORGANIZOWANIE POJAZDU „PRZEWODNIKA” Z ODWIEDZANYCH MIEJSCOWOŚCI

Intencje Mszy świętych na najbliższy tydzień

30/01/2023 poniedziałek

św. Hiacynty, dziewicy; św. Teofila, męczennika; bł. Bronisława Markiewicza, kapłana

17:00 + Stanisławę i Mieczysława Kłysiak, Zofię i Piotra Śmigała

31/01/2023 wtorek